KURUMSAL WEB SİTESİ NEDEN GEREKLİ?

KURUMSAL WEB SİTESi

İnternette artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmuş durumda. İstediğimiz bilgiye internetten ulaşıyor, aradığımız hizmet sektörünün numarasını internetten buluyor, kıyafet elektronik gibi hatta yiyecek içecek alışverişimizi bile internetten yapmaktayız.

Özellikle bir yerden alışveriş yapacağımız zaman ya da bir yerden hizmet alacağımız zaman güvenilir olup olmadığını bile internetten arar duruma geldik. Çoğu zaman fiziksel bir mağazadan alışveriş yapacak da olsak önce yorumlarına internet üzerinden bakar sonrasında karar veririz. Bu yüzden özellikle kurumsal işletmelerin web sitesi olması günümüzde büyük önüme sahip durumda.

Kurumsal Web Sitesi olan işletmeler çoğu zaman diğer işletmelerden açık ara öndedir. Örneğin yan yana iki adet duşakabin dükkanı var. Birinin web sitesi var diğerinin yok. İkiside gelen müşterilerinden aynı parayı kazanıyor. Web sitesi olan duşakabin firması bir zaman sonra sadece o yol üzerinden değil internette arama yapan kişilerden de iş alacağı için diğer dükkana göre kazanç elde etmesi muhtemeldir.

Aynı zamanda kurumsal web sitesi sayesinde fiziki dükkanlar gibi hava şartlarından ya da farklı olumsuzlardan çok etkilenmezsiniz. Sonuçta her kullanıcı evinden ya da işinden internet ağları üzerinde arama yaparak sizleri bulabilir. Fiziki dükkanları olanlara nazaran olumsuz etkilerden daha az etkilenirsiniz.