Harika Bir Web Tasarım Firması Bulmak İçin 6 İpucu

Harika Bir Web Tasarım Firması Bulmak İçin 6 İpucu

Harika Bir Web Tasarım Firması Bulmak İçin 6 İpucu

Başarılı bir web tasarım firması bulmak bazen kolay olmayabilir. Bir firma ile anlaşmadan önce dikkat edilmesi gereken birçok önemli nokta ve potansiyel tuzaklar vardır. Bu noktaları öğrenmek için; işletmeniz veya kişisel web siteniz için harika bir web tasarım firması bulmada işinize yarayacak 6 ipucuyu takip edin.

1. Gerçek bir ekiple çalışın.

İhtiyacınız olan bir web tasarım ekibiyse, çalıştığınız firmanın gerçekten bir ekip olduğundan emin olun. Bir web tasarım işinin tek kişiyle profesyonel bir şekilde istenilen sürede tamamlanması mümkün değildir. Tasarım, yazılım ve diğer alanlarda uzman kadrosu olan gerçek web tasarım firması projeniz için daha profesyonel bir çözüm olacaktır.

2. Tasarımın ötesinde düşünün.

Bir web sitesinin ihtiyacı olan şey salt tasarım değildir. Eğer işletmenizin veya kişisel web sitenizin daha büyük bir kitleye ulaşmasını istiyorsanız Arama Motoru Optimizasyonu gibi faktörlere de dikkat etmelisiniz. Çalıştığınız web tasarım firmasının SEO ve Google AdWords reklamcılık gibi alanlarda da yeterince deneyimli olduğundan emin olun.

3. Firmanın proje sürecini detaylıca öğrenin.

Projeye başlamadan önce, proje sırasında ve proje sonrasında firmanın üstleneceği sorumlulukları ve göstereceği desteği detaylıca öğrenin. Ayrıca bu sayede firmanın iletişim kalitesini de öğrenmiş olacaksınız. Proje sürecinde en çok ihtiyacınız olacak şeylerden birisi de çalıştığınız firmayla sağlıklı iletişimdir. Devamlı ve başarılı bir proje için gerekli testlerin uygulanması ve sürekli destek sağlanmalıdır.

4. Referanslarını kontrol edin.

Başarılı bir web tasarım firması yeterince deneyimli olmalıdır. Firmadan açık bir şekilde projenize uygun referans talebinde bulunun. Sizin projenize yakın projeleri inceleyerek firma hakkında daha detaylı bilgi edinmiş olursunuz. Ayrıca bu referans sahiplerinin yorumlarını öğrenerek gerçek memnuniyet derecesini görebilirsiniz.

5. Güncel olmayan firmalardan uzak durun.

Eğer bir web tasarım firması kendi kurumsal web siteleri için bir şeyler yapmıyorsa, sizin projeleriniz için daha çok zaman ayırmayacaklarına emin olabilirsiniz. Çalışmayı düşündüğünüz şirketin kendi web sitesi yeterince güncel değil veya eksikliklere sahipse vereceğiniz en mantıklı karar o firmayla çalışmaktan vazgeçmektir.

6. Size kazandırmak isteyen firmaları tercih edin.

Sizin nasıl kazanç sağlayacağınızı anlamak için çaba göstermeyen firmaların sizi pek önemsediği söylenemez. Elbette sizin kazanç sağlamanız için elinden geleni yapan ve bunun kendilerine daha çok kazandıracağını bilen başarılı firmalar tercihe daha layık olacaktır.

Web tasarım firması seçiminde oldukça işinize yarayacağını düşündüğümüz 6 temel ipucuyu sizlerle paylaştık. Daha fazla ipucu için diğer blog yazılarımıza göz atabilirsiniz.