En Çok Tercih Edilen SEO Uygulamaları

  • Google Search Console

Piyasaya çıktığında Google Web Yöneticisi Araçları adıyla çıkan fakat 20 Mayıs 2015 tarihinden bu yana şu anki ismini alan Google Search Console, temel fonksiyonlara sahip ücretsiz SEO uygulamaları arasındadır. Web sitelerine yönelik oldukça geniş ölçekli araştırma olanakları sağlayan Google Search Console, web sitesi bağlantılarının ayarlanması ile backlink profillerinin ayarlanması gibi konularda büyük destekçi haline gelmektedir.

  • The Topic Explorer

Seomonitor.com’un geliştirdiği semantik keyword uygulaması The Topic Explorer, son yılların en fazla tercih edilen SEO uygulamaları listesindedir. Hem keyword çeşitliliği hem de keywordler arasında kurabildiği semantik bağıyla The Topic Explorer’in rakibi diğer SEO araçlarından öne çıkmayı başarabildiği söylenebilir. The Topic Explorerla web sitesi sahipleri keyword aramaları yaptırarak web sitelerinde kullanabilecekleri hedef keywordleri kolaylıkla belirleyebilmektedir.

  • Google Analytics

En popüler SEO uygulamaları listesinde vazgeçilmezlerden birinin Google Analytics olduğu söylenebilir. Web sitelerinin internette kullanılan arama motorlarında ne kadar görünür olduğunu ve ne kadar ziyaretçiye sahip olduklarını analiz eden Google Analytics, web sitesi sahiplerinin sitelerinde yapmaları gereken düzenlemelere ışık tutabilmektedir. Google Analytics ayrıca web sitelerinin trafikleriyle ilgili neredeyse her açıdan bilgi verebilmesi açısından da iyi SEO uygulaması olarak nitelendirilebilmektedir.

  • Google Trends

Potansiyel müşterilerin internet ortamında en fazla arama yaptığı terimleri belirleyen Google Trends bu özelliğiyle en popüler SEO uygulamaları arasına girmeyi hak etmektedir. Belli anahtar kelimelerin ne kadar arandıkları konusunda detaylı bilgi verebilen Google Trends, tamamen ücretsiz olması nedeniyle de tercih edilmektedir. Kendine has özellikleriyle özellikle SEO’ya yeni başlayan web sitesi sahiplerine faydalı olabilen Google Trends, başarılı SEO projeleri geliştirmek isteyenler için en iyi alternatiflerdendir.